„miniTrips“ gyvenviečių gidas – 2017 m. gruodį startavęs projektas, kurio tikslas – surinkti kuo daugiau informacijos apie įvairias Lietuvos gyvenvietes, pateikti rekomenduojamus maršrutus, lankytinų objektų aprašymus vienoje vietoje.

Keliaudami pastebėjome, jog kai kurie turizmo informacijos centrai dažnai pateikia neypač tikslią informaciją – lankytinus objektus sužymi tik apytikslėse vietose, nepateikia visų objektų, kurie, mūsų manymu, yra įdomūs ar gali būti naudingi apsilankymo metu. „miniTrips“ projekte kiekvienai didesnei Lietuvos gyvenvietei stengiamasi pateikti po atskirą skiltį pilną informacijos, kuri aktuali mėgstantiems keliauti ar dar tik ketinantiems pradėti Lietuvos apylinkių pažintis. Visas gyvenvietes, kurių informaciją galite rasti projekte, pastaraisiais metais esame aplankę ir patys.

Tinklaraštis

„miniTrips“ tinklaraštis – savo gimtąją šalį pažinti trokštančios grupės vilniečių kuriamas vienadienių kelionių aprašymų projektas, startavęs 2014 m. liepos 1 d.

Kartais atrodo, jog tradicinis nuvykimas į miesto centrą ar pasivaikščiojimas savo mikrorajone bus toks pats nuobodus, kaip ir sėdėjimas namuose. Ką daryti tuomet? Metas keisti kryptį ir keliauti toliau! Tereikia apsidairyti ir pamatysite, jog už nedidelę sumą, kurią išleistumėte vakarą leisdami miesto kavinėse, restoranuose ar baruose, galite susikurti gana neblogą pažintinę vienos dienos ekskursiją į apylinkes ir pažinti savo gimtąją šalį iš arčiau.

Pagrindinė „miniTrips“ tinklaraščio dalis skirta trumpų, vienadienių kelionių po Lietuvą aprašymams. Tikslas – pamatyti kuo daugiau per vieną dieną.

„Vilnius Trips“ – sostinės maršrutai

Ne paslaptis, jog dažnas miestų gyventojas net į pakankamai netoli esančias parduotuves užsuka su savo transportu ar pavažiuoja autobusu. O kartais reikiamas įveikti atstumas – vos stotelė. Tinklaraščio dalyje „Vilnius Trips“ siekiame įrodyti, jog Vilnius nėra tokio dydžio miestas, jog kiekvienam tikslui reikėtų keliauti kokiu nors transportu.

Visi pasivaikščiojimų sostinėje maršrutai, pateikiami „miniTrips“ tinklaraštyje, mūsų komandos narių yra išbandyti realybėje, o ne pateikti „iš akies“. Dalindamiesi savo nueitais maršrutais taip pat įvertiname, kurie iš jų tinkami dviratininkams, kuriose vietose galite pamatyti ką nors įdomaus, kur rasti parduotuves nenukrypstant nuo suplanuoto kelio ir kitus dalykus. Naudodamiesi pasiūlymais ne tik gerai ir sveikai praleisite laiką lauke, bet ir galėsite pažinti Vilniaus pakraščius, miegamuosius rajonus iš arčiau.

Netrukus Vilniaus maršrutai papildys ir pagrindinį „miniTrips“ projektą.

Projekto kūrėjas

Projekto „miniTrips“ autorius ir kūrėjas – vilnietis Bernardas Šliamka, kuriantis įvairius projektus internete.

Domėjimasis aplinka, miestų plėtra, nauja statyba gyvenvietėse ir infrastruktūros pokyčiais privedė prie to, jog 2014 m. autorius sukūrė „miniTrips“ vienadienių kelionių po Lietuvą tinklaraštį, kuriame dalinosi įspūdžiais bei pilnavertiškais objektų ir aplinkos aprašymais iš laisvalaikiu vykdomų kelionių po Lietuvos gyvenvietes. Surinkus daugybę informacijos buvo nuspręsta ją pateikti tinkamesniu, paprasčiau pasiekiamu formatu. Taip 2017 m. gale ir buvo sukurtas „miniTrips“ gyvenviečių gidas.

Keliautojai

Į kiekvieną „miniTrips“ kelionę vyksta bent du žmonės, vienas jų autorius – Bernardas Šliamka. Kiti kartu keliones vykdantys komandos nariai:

Jonas Žvirgždas
Linas Strakšys

Kartu keliavę, prisidėję ir palaikantys

Tiksliausiai gyvenvietes žino tie, kuriose jose (arba šalia jų) gyvena, tad vykdant „miniTrips“ keliones stengiamasti rasti vietinių žmonių, kurie padeda suplanuoti tinkamiausią maršrutą arba objektus parodo keliaudami kartu.

Dėkojame (pavardžių abėcėlės tvarka) už pagalbą planuojant, už palydą ir/arba transportą keliaujant, ir net už maistą bei pramogas kelionių metu!

Daumantė Akstinavičiūtė
Justė Kareivaitė
Eglė Katkutė
Indrė Mitrulevičiūtė
Toma Zmitrulevičiūtė
Lukas Žmoginas

Kontaktai

Su „miniTrips“ projekto autoriumi galite susisiekti el. paštu. Kontaktus rasite ČIA.